پربیننده ترین اخبار

پیشنهاد سردبیر

تغییر کاربری پایانه صادرات و واردات میوه شهر اهواز به سود کیست؟!

شهرداری اهواز پاسخگو باشد

سدیدنیوز : اردیبهشت ماه سال 1388 شاهد درج  خبر راه اندازی پایانه صادرات و واردات میوه و تره بار شهرداری اهواز با حضور شهردار وقت در رسانه ها و مطبوعات بودیم که در آن مراسم نیم فاز اول این پایانه با هدف معاملات صادرات و واردات میوه و تره بار با راه اندازی 4 پایانه از 31 پایانه پروژه راه اندازی گردید؛ اما اخیرا با تکمیل پروژه اخباری مبنی بر پیگیری مسئولین این پروژه جهت تغییر کاربری آن به میدان میوه و تره بار به گوش می رسد که این امر نارضایتی صنف بارفروشان را در پی داشته است. به همین خاطر تنی چند از فعالان این صنف با خبرنگار ما به گفت و گو نشستند و به تشریح موضوع فوق الذکر پرداختند.

 

حاج اکبر بدیعی، رئیس اتحادیه بارفروشان اهواز در مورد مشخصات این پروژه اظهار داشت: در قسمت شمالی میدان میوه و تره بار کنونی شهر اهواز زمینی به مساحت 40 تا 50 هکتار وجود داشت که متعلق به سازمان میادین بود که قرار بود فاز 2 و 3 میدان بارفروشان را در آن محل احداث کند اما با کارشناسی که صورت گرفت به دلیل افزایش تراکم جمعیت و تردد و سنگینی بار ترافیکی در منطقه و مسائل امنیتی و بهداشتی و نیاز سایر نقاط شهر و بعد مسافت مقرر شد میادین میوه و تره بار دیگری در سایر نقاط شهر احداث شود تا فرصت دسترسی برای سایر شهروندان نیز به راحتی فراهم گردد.

وی در ادامه گفت: 4 سال پیش مزایده ی پایانه صادرات و واردات برگزار گردید که منتج به برنده شدن شرکت افتخار سازان آفرین شد و مراحل احداث آن آغاز گردید که در سال 88 با حضور شهردار وقت شاهد راه اندازی بخشی از آن بودیم تا اینکه اخیرا متوجه شدیم یک واحد از این پروژه به عنوان بارفروشی به فردی واگذار شده که ما به سرعت مسئله را پیگیری کردیم و طی نامه ای به شهرداری این موضوع را اطلاع دادیم که شهرداری به این شرکت اعلام کرد اجازه ی این کار را ندارد و از اینجا بود که زمزمه های جدیدی به گوش رسید و بحث تغییر کاربری مطرح شد. از این جهت سازمان میادین تصمیم به واگذاری این قطعه زمین گرفت که طی دو مناقصه مجزا فاز اول به پایانه صادرات و واردات و فاز دوم به احداث تالار جشن ها و عروسی اختصاص یافت.

وی خاطرنشان ساخت: در این شهر و در نزدیکی ما اتفاقی در حال رخ دادن است که نتیجه اش یک رانت چند میلیارد تومانی است که هم ضربه مهلکی به صنف بارفروشان می زند و هم به لحاظ اقتصادی به صلاح شهر نمی باشد و شرکت افتخار سازان آفرین پس از احداث و زیرسازی پروژه قصد تغییر کاربری آن را دارد و از طریق رایزنی با برخی نمایندگان شهر اهواز به دنبال مجاب کردن مسئولین ذیربط در خصوص عدم تطابق زیرساخت های موجود با پایانه صادرات و واردات است.

بدیعی در ادامه تاکید کرد: نکته قابل تامل این است که آیا فرد یا شرکتی که در مزایده ی پایانه صادرات و واردات شرکت می کند به مشخصات این طرح واقف نیست پس چگونه است که پس از احداث اعلام می کند که زیرساخت های پروژه با پایانه نمی خواند. آیا این کارشکنی و نقض غرض نیست.

فرشید کبیریان، نائب رئیس اتحادیه بارفروشان اهواز نیز می افزاید: یکی از شرایط سلامت مزایده حفظ شرایط آن تا پایان کار است در حالی که این شرکت خلاف این روند را در پیش گرفته است و ما فکر می کنیم این یک برنامه ی از پیش تعیین شده و با نیت قبلی است چرا که آنها می دانستند که اگر مزایده با عنوان میدان میوه و تره بار برگزار شود ما و تعداد زیادی از شهروندان در آن شرکت می کردیم از این رو مزایده را به نام پایانه صادرات و واردات برگزار کردند تا به دلیل روشن و واضح نبودن جوانب کار افراد اندکی در آن شرکت کنند تا خود به راحتی برنده شوند و پس از مدتی به نیت اصلی خود که همانا راه اندازی میدان میوه و تره بار است، دست یابند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا اقداماتی در راستای ممانعت از این تغییر کاربری از سوی اتحادیه بارفروشان صورت گرفته، گفت: بله، اگر اقدامات و نامه نگاری های ما نبود که این اتفاق تا به حال افتاده بود و پایانه صادرات و واردات تبدیل به میدان بارفروشان شده بود.

وی در ادامه افزود: پس از اینکه نامه آقای رادمرد، رئیس کمیسیون نظارت کشور به سازمان بازرگانی مبنی بر تغییر کاربری پروژه مذکور ارسال شد ما به صورت حضوری با ایشان ملاقات کردیم که در ابلاغ این دستور هیچ گونه استعلامی از ما صورت نگرفته است این در حالی است که طبق بررسی های صورت گرفته، اهواز نیازمند میادین میوه و تره بار دیگری در نقاط دیگری از شهر است و شما تنها بر اساس گفته های شرکت افتخار سازان آفرین اقدام به صدور دستور کرده اید که این پیگیری ما منجر به ارسال نامه ی دومی شد که در آن نامه آقای رادمرد از مدیر سازمان بازرگانی خوزستان خواست تا موضوع را در کمیسیون نظارت استان بررسی نماید. همچنین نامه هایی نیز به استانداری و دفتر ریاست جمهوری نوشتیم و خواستار پیگیری این مسئله و ممانعت از این تغییر کاربری شدیم.

کبیریان افزود: پایانه صادرات و واردات حرکت نوینی است که در دولت های نهم و دهم آغاز شده و همانگونه که از نام آن پیداست واردات و صادرات عموما در مبادی ورودی و در مرزها صورت می گیرد و اساس احداث چنین پایانه هایی در مرزها توجیه دارد و تا حدودی احداث این پایانه در درون شهرها به دور از ذهن می نماید و این یک دلیل دیگر بر ادعای ماست که این شرکت تنها تحت این عنوان قصد برنده شدن مزایده را داشته و عملا به دنبال نیت اصلی خود که میدان بارفروشان می باشد، بوده است.

اصغر یاوری از اعضای هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان اهواز نیز تصریح می کند: این شرکت طی نامه ای به کمیسیون نظارت کشور اعلام کرده که زیرساخت های موجود جهت احداث پایانه مناسب نمی باشد و اصطلاحا همخوانی ندارد. آیا این حرف از نظر شما معقول است؟ بنده اگر بخواهم یک واحد مسکونی شخصی بسازم چندین بار نقشه و زیرساخت های آن را بالا و پایین می کنم؛ چگونه است که یک شرکت پیش از احداث یک پایانه صادرات و واردات زیرساخت های لازم را بررسی نمی کند و بی گدار به آب می زند و اکنون که مرحله بهره برداری رسیده، یادش آمده که زیرساخت ها همگونی ندارد. نکته دیگر اینکه اگر زیرساخت ها هماهنگی ندارد، چرا اقدام به تغییر زیرساخت ها نمی کنید؟

وی خاطرنشان کرد: راه های دسترسی به میدان بارفروشان کنونی به همین میزان است و افزایش نمی یابد؛ از این رو در صورت راه اندازی یک میدان بارفروشان دیگر بر حجم تردد و ترافیک این منطقه به شدت افزوده شده و مشکلات امنیتی و بهداشتی فراوانی را در پی خواهد داشت. وقتی توسعه میدان میوه و تره بار با توجیه کامل اقتصادی و اجتماعی در شرق اهواز به سازمان بازرگانی اعلام شده چه اصراری به تغییر کاربری این ملک وجود دارد؟

یاوری ادامه می دهد: این اقدام شرکت افتخار سازان آفرین مثل این است که یک فرد هزار ماشین خارجی را به عنوان تاکسی در یک مزایده برنده شود و پس از برنده شدن قصد فروش آنها را به صورت آزاد داشته باشد یعنی هر ماشین را به جای 20 میلیون تومان به صورت آزاد و به قیمت 50 میلیون تومان بفروشد و این اختلاف قیمت در تغییر کاربری می شود رانت. چرا مصالح شهر و مردم و همه ی قاعده ها را زیر پا می گذارند تا یک نفر را به پول فراوانی برسانند؟!

رسانه جنوب/ فاطمه زورمند


تاریخ : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۹

نظرات بینندگان:

نام :
ایمیل :
* نظر:
* کلمه امنیتی: