پربیننده ترین اخبار

پیشنهاد سردبیر

چرا باید بگوییم "امام خامنه ای"؟

سید مصطفی میرمحمدی

سدیدنیوز :

از میان نوشته های وبلاگی:
سید مصطفی میرمحمدی  در وبلاگ خاکریزیسم در مطلبی به بررسی اصل امامت در قانون اساسی پرداخته است.

-------------------------------------------------------------------

متن زیر قسمتهایی از سخنان یکی از مسئولان دولتی است که توسط یکی از دوستان به ای میل حقیر ارسال شد. به نظرم جالب آمد و به همین خاطر منتشر کردم تا نظر دوستان را هم در این باره بدانم.

 

غربی‌ها با سه کلیدواژه‌ی آزادی، دموکراسی، و حقوق بشر افکار عمومی را اداره می‌کردند. شرقی‌ها با دو کلیدواژه‌ی مبارزه‌ی پرولتاریا با امپریالیسم و برابری. امام پنج کلیدواژه‌ی قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند.

اصل «امامت‌محوری» مهم‌ترین کلیدواژه بود. سیستم امت-امامت حرف جهانشمول اسلامی بود که در عرصه‌ی سیاست احیا شد.

ده سال هر کاری کردیم، یک رسانه‌ی غربی پیدا شود که بگوید «امام خمینی»، نشد! همه می‌گفتند «آیت‌الله خمینی».

سال 59 به یکی از اساتید یهودی آلمان گفتم «استاد! چرا رسانه‌های شما نمی‌گویند امام خمینی؟». خنده‌ای کرد و گفت «آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم!». کیف‌اش را باز کرد و یک کتاب درآورد. ترجمه‌ی آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام بود. گفت «آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد. وقتی ما بگوییم "امام"، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می‌شود. چون کلمه‌ی "امام" قابل ترجمه نیست. ولی وقتی بگوییم "رهبر"، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد. دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می‌دهیم. کلمه‌ی "رهبر" به نفع ما و کلمه‌ی "امام" به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد، ما به ایشان می‌گوییم "آیت‌الله"، اما "امام" یک بار معنوی دارد! از طرفی ایشان آن طور می‌شود امام امت اسلامی که مسلمان‌های دنیا را دور خودش جمع بکند!». با این صراحت این را به من گفت.

یک رسانه‌ی غربی یا شرقی را پیدا نمی‌کنید که گفته باشد «امام خمینی». آن موقع ما امتحان کردیم رسانه‌های غربی آیا می‌پذیرند ما یک آگهی بدهیم به نام «امام خمینی»؟ می‌خواستیم 60،000 مارک بدهیم که یک آگهی چاپ کنند، قبول نکردند!

 

 

شهریور 58 که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه‌ی امامت را در قانون اساسی گذاشت، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود. امام خمینی گفت شما نمی‌توانی مجلس را اداره کنی، برو کنار، آقای بهشتی اداره کند. وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است، کشور ریخت به هم. بازرگان اعلام استعفای دسته‌جمعی دولت را کرد. امیرانتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود. سر یک کلمه کشور ریخت به هم!

امامت‌محوری، امّت‌گرایی، عدالت‌گستری، و دوقطبی مستکبرین-مستضعفین اساس تئوری امام خمینی بود.

امام خمینی از دنیا رفتند. آقای هاشمی رفسنجانی آمدند پنج روز بعد از رحلت امام خمینی در دومین خطبه‌ی اولین نمازجمعه‌ی بعد از رحلت امام، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند. یک : «ما نمی‌خواهیم بعد از رحلت امام خمینی به جانشی ایشان "امام" بگوییم». این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب؛ امام حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تأکید کرده، امام این را از سال 48 مطرح کرده، شما می‌گویی نمی‌خواهیم؟ به اسم اعزاز امام خمینی گفتند به جانشین‌اش نمی‌گوییم امام! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم، افکار شما را می‌خواهم با شما دفن کنم! جمله‌ی دوم‌شان این بود : «خبرگان مرجع تعیین نکرده است». یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام.

وقتی ایشان جای «امام» گذاشت «رهبر»، «امّت» شد «ملّت». یعنی عملاً سیستم ملت-رهبر انگلیسی‌ها را پذیرفتیم و سیستم امت-امامت امام خمینی را کنار گذاشتیم. وقتی «امّت» شد «ملّت»، عناصر امّت یعنی «خواهران و برادران قرآنی» -که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند-، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی «شهروند» و « هموطن».

اما کلمه‌ی سوم یعنی «عدالت»؛ مقدس‌ترین کلمه‌ای که آقای هاشمی در دوران ریاست‌جمهوری‌شان ابداع و به تحمیل کردند به نظام اسلامی، کلمه‌ی «توسعه» بود. فرق عدالت و توسعه این بود که «عدالت» را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی (ع) تعریف می‌کنند، اما «توسعه» را صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست‌های عالَم.

در عرصه‌ی بین‌الملل هم دو کلیدواژه‌ی قرآنی «مستکبرین» و «مستضعفین» را ایشان اصلاح کردند و گفتند «مستکبرین» فحش و توهین‌آمیز است! به جایش بگوییم «قدرت‌های جهانی»! خب وقتی گفتی «مستکبرین» باید با آن‌ها «مبارزه» کنی، اما وقتی گفتی «قدرت‌های جهانی» باید با آن‌ها «تعامل» کنی. «مستضعفین» را هم کردند «قشر آسیب‌پذیر»؛ یعنی آدم‌های بی‌عرضه‌ای که خودشان پذیرای آسیب‌اند!

پنج کلیدواژه‌ی قرآنی امام خمینی که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه‌هایی که دشمنان می‌خواستند.

تا موقعی که کلیدواژه‌های قرآنی امام خمینی –که رأس آن‌ها امام بودن ولی فقیه است- احیا نشود، هر کاری که بکنیم، وصله‌پینه کردن است.

شما هر لعنی که به ...... بکنید، این قدر جگر دشمنان نمی‌سوزد که بگویید «امام خامنه‌ای».

مشکلی که هست هم این است که همه می‌گویند «دیگران بگویند ما هم می‌گوییم!». اصولگراها می‌گویند صداوسیما شروع کند، ما هم می‌گوییم! صداوسیما می‌گوید ما که از روحانیون نمی‌توانیم جلو بیفتیم! روحانیون می‌گویند تا مدیران ارشد نظام خودشان نگویند که ما نمی‌توانیم جلوی مردم بگوییم! مدیران ارشد می‌گویند وقتی جوانان انقلابی هم نمی‌گویند، ما بگوییم و هزینه بدهیم؟! و...

بعضی هم می‌گویند نگوییم چون قبلاً کسی (حشمت‌الله طبرزدی) این کار را کرده و سابقه‌ی خوبی ندارد این کار در ذهن مردم! خب خوب‌ها باید پرچمدار این کار شوند که این کار به اسم آن‌ها ثبت شود و آن سابقه پاک شود.

آیت‌الله سید محمدباقر حکیم پا می‌شود می‌رود نجف. از آن‌جا نامه می‌نویسد به «حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای». یک هفته بعد شهیدش می‌کنند. آن مرد بزرگ می‌فهمد که باید از آن‌جا پیغام دهد «امام خامنه‌ای». سید حسن نصرالله می‌فهمد در سخت‌ترین شرایطی که دارد، باید بگوید امام خامنه‌ای! ما اینجا نشسته‌ایم و نمی‌گوییم!

اگر نعمت خدا را قدر ندانیم، می‌فرماید «انّ عذابی لشدید». روز قیامت هم آن‌جا ندا داده می‌شود که «وقفوهم انّهم مسئولون، ما لکم لا تناصَرون». هی حرف را انداختند از این طرف به آن طرف.

 

 


تاریخ : دوشنبه ۹ فروردین ۱۳۸۹

نظرات بینندگان:

باید در این رابطه به منطق الفاظ بیشتر پرداخت. برخی به ماساله ی زبان توجه ندارند، یا توجهشان در حد یک مساله ی تفریحی است. کلاس کوزه گری، کلاس شنا، ماهی گیری، یوگا، و.... و زبان. همه اینها را به یک چشم نگاه می کنند... دیدگاه فرهنگ سراهای علیه ما علیه همین است. نهایتا این ها را کلاس های مفیدی برای وقت فراقت می دانند همه را یک سان سازی می کنند. (و البته این را نیر باید اشاره کرد که این تنزل و یکسان سازی را تا حدی حقیقی نیز کرده اند.) مساله ی الفاظ و مفاهیم رابطه ی تنگاتنگی دارند. ان همه که بار مفهومی دو لفظ مترادف را زمین تا اسمان فاصله است. این را در بسیاری از مراوداتمان می فهمیم و درک می کنیم. مثلا وقتی که کودکی از ما می پرسد که: "فلان چیز یعنی چه؟" آنگاه ما با کلی دست و پا زدن و پیدا کردن الفاظ و مترادفات ی برای ان سعی مان را می کنیم تا ان چیزی را که برامان پر روشن و واضح است را تا حدودی برایش روشن کنیم، ولی باز خودمان متوحه می شویم که نمی شود ان مفهوم را کامل انتقال داد، و خود او باید بعد ها بفهمد. مثال زیاد است: در ترجمه ها زبانی به زبان دیگر، یا همان زبان به همان زبان و ... این ها در بحث الفاظ است. که مجال توضیح ان نیست. چه رسد به زبان که خود بحث بسیار پیچیده تر می شود. تا جایی که عده ای می گویند "انسان ها با زبانشان فکر می کنند. "
با سلام اگر سند این مقاله یا منبا اصلیش رو پیدا گردید حتما برام ارسال کنید خیلی خیلی ضروریه. ممنون moaleali@gmai.com
به هيچ وجه حرف خوبي نبود واژه امام بنا بر فقه شيعه مخصوص دوازده نفر خاص است و بر ديگري اطلاق نمي شود شاهد بر اين مدعا آنكه در طول تاريخ هرگز بر كسي به جز آيت الله خميني امام اطلاق نشده است و به همين دليل است كه به شيعيان اماميه گفته ميشود دقت كنيد شيخ مفيد، مقدس اردبيلي ، سيد مرتضي، علامه حلي، ملاصدرا، آخوند خراساني و ... آيا به نظر شما عالم نبودند؟ آيا فكر سياسي نداشته اند؟ يقينا در آغاز انقلاب به دليل محبت زيادي كه مردم به حضرت روح الله داشته اند اين واژه را به او اطلاق كرده اند كه صد البته مخالفت تمام با اصول مذهب شيعه دارد دوستان عزيز پيروي از امام حسين اين نيست كه واژه اميرالمؤمنين را كه خاص حضرت علي است برايش به كار ببريم پيروي از او آن است كه فرياد هيهات مننا الذله او را لبيك گفته و اوامرش را اطاعت كنيم جانم فداي رهبر حوزه علميه خراسان روح الله شفيعيان
با تشکر از برادر فوق که از مشهد این متن را نوشتند باید عرض کنیم که: اگر یک کلمه کاربرد خاص و غیر خاص داشته باشد اطلاق آن به مصادیق دیگر فقط از یک جنبه ارزیابی نمی شود با استدلال این طلبه عزیز دیگر نباید به پیش نماز هم امام جماعت بگوییم.... ضمنا امام موسی صدر و نمونه های دیگری هم داریم... علی از اهواز
باید بگویم "امام" یک مقام خاص است که حتی بعضی پیامبران هم حتی به مقام امامت نرسیدند. پس نمی توانیم بگوییم چون عالمان دیگری این لفظ برایشان بکار نرفته پس برای حضرت امام و مقام معظم رهبری هم نباید بکار رود. چرا که حضرت امام و بعد از آن رهبر عزیزمان، کار رهبری کردند .
ای آبادان پربلا! گلهای پرپرت کو؟ یاران رهبرت کو؟ http://abadanman.persianblog.ir/ http://abadanman.webphoto.ir/ http://abadanman.blogspot.com/ لینک شده اید.
عدالت را فقط علی تعریف نمی کند. عدالت خواسته ای بشری برای تمام دوران هاست و با هیچ پیامبر خاصی نیامده. توسعه در دنیای امروز راهی برای اجرای عدالت است. شما اگر بهترش را دارید راه باز است ولی نیازی به تخریب توسعه آن هم با مارک صهیونیسم زدن به آن نیست.
لطفا سند آن قسمت که امام به آقای منتظری کفتند شما نمی توانید مجلس را اداره کنیدبرو کنار تا آقای بهشتی اداره کند( لطفا فوری ) mkhorasani90@yahoo.com
واژه امام بنا بر فقه شيعه مخصوص دوازده نفر خاص است که از طرف الله وبا معرفی پیامبر انتخاب میشوند و در شیعه همزمان دو امام نمی تواند وجود داشته باشد .درحالی که امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف ) حی وناظر برماست و برکات ایشان مانند نور خورشید از پشت ابرهای غیبت به ما می رسد چگونه می توان برای کس دیگری که معصوم نیست به خاطر شرایط زمان ومسائل سیاسی این لفظ را اطلاق نمود.هرچند در گذشته این لفظ به غلط به بعضی افراد داده شده است اما باید حق بین امام مصعوم وافراد دیگر (حتی مراجع عظام تقلید و ولی فقیه) ادا شود.(قابل توجه دوست اهوازی عزیزمان منظوراز امام جماعت امام برای همان جماعت در انجام فریضه خاص ودر مکان خاصی وبه طور موقت است نه به معنی وسیع امامت امت اسلامی ثانیا اگر در کشوری مثل عراق روزگاری حکومت اسلامی برقرار شد وولی وفقیه زمام حکومت انجا رادردست گرفت شما به کدامیک امام میگویید آیا مرزها وفرهنگ ملی را دردین دخالت میدهید)
سلام برشما و خسته نباشید کربلا یعنی که یار "رهبری " از" امام عصر "خود فرمانبری امام عصر =رهبری واژه ی امام زمان به این دلیل وارد فرهنگ ماشد که قبول کنیم امام زمان ما همانی است که میخواهیم یعنی امام خامنه ای و سالهاست که به کمک این سیاست واژه ی منجی به فراموشی سپرده شده و دلیل آن هم فریب افکار عمومی از راه درست است . دو سلطان در یک اقلیم نمیگنجند ! گرچه میدونم به احتمال زیاد سیاست اجازه نده این نظر رو تایید کنید ولی خدا هم بالای سر وجود دارد و تنها سیاست نیست . ما هم ميگوييم " نايب بر حق امام زمان و ولي امر مسلمين حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي "
شيعه ي اثني عشر و ديگر هيچ ...........
تا اخرین نفس می گوییم لبیک یا امام خامنه ای
لبیک یا امام خامنه ای
با سلام و خسته نباشید /کلمه امام فقط به معصوم اطلاق میگردد و یکی از مواردی که فرد شیعه از دینش خارج (مرتد) میشود این است که فردی غیر معصوم را در حد معصوم بالا ببرد. یا علی
سلام در جواب دوستمان كه فرموده است : کلمه امام فقط به معصوم اطلاق میگردد و یکی از مواردی که فرد شیعه از دینش خارج (مرتد) میشود این است که فردی غیر معصوم را در حد معصوم بالا ببرد. بايد عرض كنم : چنين چيزي صحت ندارد كه امام فقط به معصومين اطلاق مي گردد و اگر به جزئ به ائمه منصوب نمائيم مرتد ميشويم هر كلمه ميتواند معاني زيادي داشته باشد كه دوتا از معاني امام + رهبر و پيشوا است امام خامنه اي يعني رهبر و پيشواي مسلمانان جهان
لفظ امام در زبان عرب به هرکسی که رهبر واقع شود گفته میشود حتی به کسانی که در جلو صف نماز می ایستند و مردم به او اقتدا میکنند مانند امام جماعت وامام جمعه بنابراین اگر به کسی امام گفته شود به این معنا نیست که جزو چهارده معصوم است بنابراین اشکالی ندارد به کسانی که رهبر واقع میشوند لفظ عربی ان که امام هست بکار برده شودمانند مرحوم امام امام موسی صدر و امام خامنه ای
سلام چرا انقد با این کلمات بازی میکنید؟ تو که داری این متن رو میخونی,یک بار دیگه نظرات رو با دقت بخون. تناقض معنی جملات و ظاهرشون رو ببین. بهترین روش رد یک حقیقت سعی در وارونه نشون دادنش از درونه. خدا به راه راست هدایتمون کنه. سلام بر امام مهدی عج سلام بر نایب ایشان امام خامنه ای
جاناحرف دل مامیگوئید،ممنون ازاطلاع رسانی شما،مادرجمع کوچک دوستان که میگوئیم امام خامنه ای ،متاسفانه باتوهمی که بعضی راگرفتارکرده یک جورخاص نگاه میکنند.کاش بطورگسترده ودرسطح عموم اینگونه اطلاع رسانی صورت بگیرد.موفق باشید.
بسم الله این درخواست عبادالرحمان ازپروردگاراست :...وجعلنا للمتقین اماما (74فرقان)
آقایونی که اصرار دارند نمی شه بجز 12 امام به کس دیگه ای امام گفت و کاسه داغتر از آش شدند و احتمالا مطلب رو کاملا نخوندند که بفهمند قدرت و جایگاه رهبری با این کلمه فرامنطقه ای می شه و این افتخار ما شیعیانه باید توجه داشته باشند که کسی با نامیدن رهبری به نام امام ایشون رو معصوم ندونسته و این نام فقط به جهت بالا بردن جایگاهش در دنیا هست که دشمنان فهمیدند ولی ما نمی خوایم بفهمیم
آقایونی که اصرار دارند نمی شه بجز 12 امام به کس دیگه ای امام گفت و کاسه داغتر از آش شدند و احتمالا مطلب رو کاملا نخوندند که بفهمند قدرت و جایگاه رهبری با این کلمه فرامنطقه ای می شه و این افتخار ما شیعیانه باید توجه داشته باشند که کسی با نامیدن رهبری به نام امام ایشون رو معصوم ندونسته و این نام فقط به جهت بالا بردن جایگاهش در دنیا هست که دشمنان فهمیدند ولی ما نمی خوایم بفهمیم
من بانظرتون مخالفم چون صرف اطلاق امام به ایشون تنهابالابردن جایگاهشون درمنطقه نیست.ایشون نماینده برحق امام زمان(عج)میان ماشیعیان هستند بنابراین درزمان غیبت به نیابت ازامام عصر(عج)ازایشون رهنمودگرفته وبه همین دلیل هم ایشان را امام خامنه ای (دامت برکاته)خطاب میکنیم وتاآخرین نفس پای آرمان های انقلاب جان میدیم.
من بانظرتون مخالفم چون صرف اطلاق امام به ایشون تنهابالابردن جایگاهشون درمنطقه نیست.ایشون نماینده برحق امام زمان(عج)میان ماشیعیان هستند بنابراین درزمان غیبت به نیابت ازامام عصر(عج)ازایشون رهنمودگرفته وبه همین دلیل هم ایشان را امام خامنه ای (دامت برکاته)خطاب میکنیم وتاآخرین نفس پای آرمان های انقلاب جان میدیم.
با سلام اين مطلب از آقاي سعيد جليلي بود كه در يك مجله درج شده بود كه البته يادم نيست كدوم مجله بود
توی کجای قران اومده که اقای خامنه ای نائب امام زمان هستن؟ ما دوازده امامی هستیم نه 13 یا 14 که میگین امام خمینی یا امام خامنه ای و امثالهم شما به جای اینکه وبلاگ امام زمانی بزارین و از امام زمان تون دفاع کنین وبلاگ .... میزارین/ شما خود اقا امام زمان رو رها کردین و از نائبشون که هیچ جای قران هم نیومده ایشون نائب امام زمانن حرف میزنید؟ اقا امام زمان بیشتر نیاز به این حمایتها و دعاها دارن یا نائبشون....چشماتون رو باز کنید واجبات رو ول کردین و چسبیدین به مستحبات خدا هممون رو به راه راست هدایت کنه...و ظهور اقامون رو برسونه تا امثال شماها به جای اینکه دل به خود اقا ببندن دل به مثلا نائبشون نبندن....(الهی امین)
در جلد آخر کتاب امام شناسی علامه حسینی طهرانی اختصاص داده شده فقط به کلمه امام و در آخر نتیجه گیری شده که کلمه امام مختص به معصوم هست و نباید برای افرا دیگر به کار رود
در جلد آخر کتاب امام شناسی علامه حسینی طهرانی اختصاص داده شده فقط به کلمه امام و در آخر نتیجه گیری شده که کلمه امام مختص به معصوم هست و نباید برای افرا دیگر به کار رود
شمایی که میگید ما 13 یا 14 امامی نیستیم متوجه هستید که همه چی درون قرآن نیست چرا میخواهید همه چیز رو با قرآن بسنجید قرآن فقط بابت راهنمایی گرفتن ما مسلمان هاس اما... هیچ وقت هیچ جای قران ننوشته که باید بگید امام جماعت یا... امثالهم ببنید حرف شما درست مثل این میمونه که بگبم تو یه دانشگاه وقتی رئیس دانشگاه هست دیگه نباید از نائب رئیسش اطاعت کنیم یا به هر نحو احترام از آن دوتای آینهاس و حرف دوتای اینها قبول واقع یشه رهبر برای کشور ایران مثل بارون تو کویر لم یزرعه کشور یهش نیاز داره خدا میگه شما شروع کنید بعد توکل کنید نمیشه بگیم ما دعا میکنیم واسه امام زمان اما بیخیال جامعه میشیم حالا که امام زمان عج نیستند باید از نایبشون پیروی کنیم تا خودشون بلاخره ظهور کنن و گفتن امام گفتن ما به آقای خامنه ای صرفا جهت احترام گذاشتن به ایشون و بالا بردن مقام ایشون در بین کشور های صهیونیسم است احترام به نایب امام زمان مثله احترام به خود امام زمان واجبه
حضرت ابراهیم که یکی از پیامبران اولوالعزم بود تازه پس از چندین سال مقام نبوت و گذراندن امتحان های سخت و نفس گیر الهی تازه خدا بهش گفت تو امامی من واژه امام خامنه ای رو اصلا قبول ندارم لفظ آیت اله خامنه ای بیشتر بهش میاد
آیا اسم نواب اربعه هم توی قرآن اومده که شما می گید کجای قرآن اسم آقای خامنه ای اومده تو را به خدا هشیار باشیم آیا ترس دشمن از این کلمه رو نمی بینید.وای که امام زمان از دست ما شیعیان ... چه می کشه.امامت ایشان در طول امامت امام زمانه .الحق که امام خامنه ای هم مانند اجداد غریب و مظلومش تنهاست....وای بر ما مدعیان...
من هم متن وهم نظرات را خواندم نظر فقی اش رو نمیدونم ولی به نظر من گفتن کلمه امام به خامنه ای این مرد بزرگ را به اندازه امام خمینی بالامیبره و ضمنا نگهداری از انقلاب کمتر از خود انقلاب کردن نیست این رودر فتنه سال 88دیدیم
اینقدر سر چی دعوا می کنن . ما 12 تا امام داریم . آیت الله خامنه ای هم رهبر جمهوریه اسلامیه ایرانه خلاص
به نظرم بعضی از دوستان کلا با ولایت فقیه مشکل دارند و فقط می خواهند با توجیهاتی مانند این که امام فقط به معصومین گفته میشه خودشون و دیگران را از این موضوع مستثنا کنند و اینها بیشتر بر میگرده به عدم شناخت درست از موضوع ولایت فقیه ، بد نیست که کمی هم مطالعات خود را بالا برده و مقدس مابانه به این موضوع نگاه نکنند. این که دشمن سالهاست بر علیه اسلام و مسلمین توطئه میکنه بر کسی پوشیده نیست و تنها این نوع افکار رو میشه به تبلیغات غربی بر علیه ما ، مردم ، کشور و اسلام دونست که میخواهد مردم را نسبت به فرایض سست کنند. مگر کسی با گفتن کلمه امام به ایشان معصومیت بخشیده که انقدر برای شما ضد انقلاب هایی که گرگ در پوست گوسفند هستید فشار وارد میشه؟ در زمان امام علی هم کسانی امثال شما به اصطلاح روشنفکر خشکه مقدس بودند که با دیدن قرآن بر سر نیزه به امام پشت کردند. مرگ منافق سلام بر امام خامنه ای
یک داستان واقعی کوتاه: قبل از انقلاب، امام خامنه ای رو به یکی از شهرهای زاهدان تبعید میکنند. در یک جلسه سخنرانی غیر رسمی، وقتی خامنه ای به اسم حضرت محمد(ص) میرسه، همه یه صلوات میفرستند. در ادامه وقتی نام امام خمینی رو میبره، همه سه صلوات میفرستند. یه شیخ بعد از مراسم به حالت اعتراض جوری که امام خامنه ای هم بشنوه میگه: گویا پیامبر از امام خمینی کمتره که براش یه صلوات میفرستند و برای امام خمینی سه صلوات! در این هنگان یکی از همراهام امام خامنه ای که فکر کتم راننده اش هم بوده بهش میگه : وای بر مردمان بی بصیرت! ای مدعی اسلام! مگر نمیبینی ما در حال جنگ با شاه و آمریکاییم؟ این شخص(امام خمینی) الان امام زمان ماست و باید آن را در مقابل دشمنان ارجمند و بزرگ کنیم یعنی امام ما از پاپ هم کمتر است که پیروانش خاک پایش را برای تبرک میبرند؟!! در ثانی صلوات محمد است نه بر خمینی. نتیجه گیری: بصیرتمون رو حفظ کنیم و بصیرت هم کاری به علم و روشنفکری نداره(کما اینکه راننده از شیخ با بصیرت تر بود). اگر ما میگوییم امام خامنه ای، یعنی ای امام زمان ما که به جانشینت میگوییم امام یقینا به تو نیز خواهیم گفت امام . ولی اگر به جانشین تو نگوییم امام چه تضمینی که به تو بگوییم امام؟! در مورد اون دوستی که گفت اگر در عراق حکومت اسلامی بشه، بین دو ولایت فقیه کدام رو انتخاب میکنیم؟ نظر من اینه که مطمعن باشین هیچ گاه دو مجتهد واقعی بر سر ولایت فقیه با هم جنگ نمیکنند و قطعا یکی به پیروانش میگه که آن یکی ولی فقیهه و این کار باعث اتحاد جامعه اسلامیه . صلوات بر محمد(ص)
اونی که گفته شیعه کافر میشه باید بدونه خودش که حتما سنیه قبلش کافر بوده! چون به ائمه ی جاهل فرقه های خودشون میگن امام. امام شافعی امام حنبلی امام باقلوا! شما خودت کگافری بعد میگی ما به کسی بگیم امام کافر میشیم؟ نمیدونم به جفنگیات این جماعت ابله بخندیم یا گریه کنیم. یکی منو کمک کنه.
اگه میشه بی زحمت منبع این سخنانو برام ارسال کنید ممنون میشم a.rd@chamil.ir
ازتون خواهش میکنم پسوندامام رو ندین
طبق گفته علامه حسینی طهرانی در جلد18 امام شناسی،امام فقط به امام معصوم اطلاق می شود. همه مراجع تقلید نواب عام امام زمان(ع) هستند. امام زمان(ع) در حال حاضر نائب خاص ندارد.
بعد از رحلت امام خمینی و انتخاب ایت الله خامنه ای به رهبری خود ایشان با به کار بردن امام قبل از اسم خود مخالفت کردند. ما نیز که فرمانبردار رهبر هستیم نه باید از ایشان عقب و یا جلو بیوفتیم بلکه باید در عمل مطیع رهبری باشیم. و تعصبات بیجا را کنار گذاشته که افراد متعصب بزرگترین دشمن دین و خدا هستند.
- ایه ۷۴ فرقان وجعلنا للمتقین اماما ( پس امام معانیه دیگه ای هم داره ) در مورد اون که چرا ما از آقا حمایت میکنیم خود امام زمان که هستن اینکه این حرف از انجمن حجتیه شروع شد میتوان با بررسی اینکه در جوامع به حاکمیت احتیاج دارم وقاعده نفی سبیل به نتیجه رسید که ولایت فقیه در عرض امامت نیست بلکه در طول امامت میباشد وبا هم تناقضی ندارد در مورد پیروی از رهبری در موضوع گفتن امام یا نه این نکته واضح است اگر من آدم افتاده ای باشم در زمانی که به من بگویید به شما بگوییم آقا یا نه میگویم احتیاجی نیست پس به گمانم قیاس زیبایی در این مورد نباشد و این مورد رسما در جایی ثبت نشده که آقا نفی کرده باشند از قول دیگران گفتن
لبیک یا امام خامنه ای
با سلام با تشکر از مقاله روشنگرانه، بنظر من سایت سدید می‌تواند با هماهنگی روزنامه ها و سایتهای ارزشی دیگر این موضوع را جدی بررسی و بانی این اقدام شوند و در سایتها و رزنامه های دیگر نیز از عبارت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) استفاده شود.
استقلال
امام به هر شخص عادلی اطلاق می شود که رهبری دینی امتی اسلامی را به عهده داشته باشد. در این باره نیازی به داشتن مقام عصمت هم نیست از آنجا که طبق نص قرآن، عبارت "و جعلنا للمتقین اماما" صرفا دعای معصومین نیست. پس لبیک یا خامنه ای
سلام بخدادلادم میگیره اون وردنیا سیدحسن میگه امام اینجا برادران عزیزم دلشون نمیخادبگن امام بدبختی اینه که کلی هم دلیل من دراوردی براکارشون میارن لبیک یاامامی وسیدی ومولایی یاامام خامنه ای
رهبر ما خامنه ای با سلام خواستم به شما یک نوید را بدهم در مورد رهبر خودمان خامنه ای که بنده 2سال پیش خواب ایشان را دیدم واز این مسئله متعجب شدم و زیاد به این موضوع توجهی نکردم وچیزی که من در خواب دیده بودم این بود واین یک حقیقت است:خواب دیدم که رهبر روبروی من است واو به من لبخندی می زند ومن هم به او لبخند زدم وبعد به ایشان تعظیم کردم بعد از ان یکباره از خواب بیدار شدم واز این خواب تعجب کردم وگفت حتما یک خواب معمولی بود اما ته دلم حس می کردم که این یک خواب طیعی نیست چون من رویا های صادقه ای هم قبلا داشتم.اما این موضوع را به پدر ومادر گفتم .این مسئله گذشت تا اینکه دو روز بعد خواهرم به منزل ما می آید ومی گوید بعد از رازو نیاز از خدا خواستم که مشکلات زندگی برادرم ابراهیم را حل بگرداندکه با تعجب همان شبی که من خواب دیدم ایشان هم خواب رهبر را می بیند واز رهبر می خواهد که مشکلات مرا حل گرداند ورهبر پاسخ می دهند که انشاالله حل می شود که بعد از خواب بیدار می شود.بعد که این موضوع را فهمیدیم که هر دوتا این خواب را دیدیم از این موضوع تعجب کردیم. اما چیزی به یادم آمد که من همان شب قبل از خواب در مسجد برای دوستانم بعد از دعای توسل درباره رهبر ودلایل رفتار رهبر برای دوستان روشنگری کردم وفهمیدم دلیل این خواب دفاع از ولایت ورهبری بود که باعث شد این خواب را ببینم.خواستم این را به شما ببگویم زیرا حیف می شود مردم ودوستداران امام زمان ورهبر ندانند. فکر و نظرها - رهبر ما خامنه ای 122.blogfa.com/post-376.aspx‎Translate this page
سلام:سوال از کسانی دارم که فکر میکنن کلمه امام رو باید به 12امام بدن ببخشید برای حکومت یک مملکت حسین بن علی لایق هستند یا مسلم بن عقیل؟؟؟؟؟ اگر جوابتون حسین بن علی هست پس لطف کنید بگید امام حسین قبل هجرت به کوفه مسلم رو فرستاد؟؟؟کسانی که به رهبر غیر معصوم لقب امام دادند منظورشون این نبود که این شخص معصوم هست منظور زمین سازی برای وجود وحضور معصوم هست رهبر ایران اقای خامنه ای دقیقا کار مسلم بن عقیل رو انجام میدن و شک نکنید کسانی که جلوی امام خامنه ای بایستند جلوی امام زمان هم می ایستند همون جوری که بودن کسانی که جلوی مسلم ایستادند و سر امام حسین رو بریدن
1- لفظ امام قطعا در عرف شیعه به امام معصوم فقط اطلاق میشده و با توجه به استعمال و اختصاص آن در عرف شیعه به امام معصوم استعمال آن برای غیر معصوم جائز نیست. 2 - بعضی میگویند امام جماعت و امام جمعه و امثال اینها گفته میشود . جواب این است که اینها استعمالات مضاف است یعنی امام اضافه به جمعه و جماعت شده آنکه میگوییم جائز نیست امام غیر مضاف است. 3 - فراموش نمیکنم در یک مناظره تلوزیونی یک وهابی با شیعه مناظره میکرد به شیعه گفت شما میگویید امام معصوم است شیعه گفت : بله . وهابی گفت: امام گفته :... شیعه بیچاره متحیر مونده بود چی بگه چون وهابی بدبخت کلام آیت‌الله خمینی را بجای امام معصوم تصور کرده بود و بین امام خمینی و امام معصوم تفاوتی را نفهمیده بود ـ اینم از آفتهای مساوی قرار دادن معصوم با غیر معصوم در لفظه 4ـ آیت الله بروجردی یک نفر را بخاطر اینکه گفته بود برای سلامتی امام زمان و آیت الله بروجردی صلوات از مجلس عزاداری منزلشان بیرون کرد و تا ابد هم را نداد تا خودش(غیر معصوم) با معصوم در یک رتبه قرار نگیرن . کمی زندگینامه علما را بخوانیم 5- مگر رهبر فقید انقلاب آن دلسوخته و پیر جماران لقب کم داشت که لقب امام را براش گذاشتن. بهتره کمی دقیق تر نه سیاسی به مذهب بپردازیم
سلام دوستان در وبلاگی به عنوان طلبه سایبری تحقیق خوبی پیرامون این لفظ شده که میتونه مفید باشه ئ البته احادیث مربوط به آیه و اجعلنا للمتقین اماما هم هست چه خوبه وقتی میخوایم از قرآن مایه بذاریم کمی با تدبر بیشتر اینکار رو بکنیم http://talabeh1433.blogfa.com/post-3.aspx
نام :
ایمیل :
* نظر:
* کلمه امنیتی: