پربیننده ترین اخبار

پیشنهاد سردبیر

دانلود جدول اوقات شرعی شهرهای استان خوزستان رمضان 89

سدید نیوز: با توجه به نیاز مومنین به زمان دقیق اوقات شرعی در ماه مبارک رمضان فایل اوقات شرعی شهرهای مختلف استان خوزستان جهت استفاده قرار داده شده است.

سدید نیوز:  جدول PDF و قابل چاپ ماه مبارک رمضان به افق شهرهاي استان خوزستان را براساس مرکز تقويم مؤسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران و اختلاف ساعت شهرهاي استان خوزستان براساس كتاب "راهنماي اوقات شرعي به افق استان خوزستان" آيت الله سيد علي شفيعي را تهيه و به دوستان مؤمن تقديم مي‌کنم.

علاوه بر آن در اين جدول ساعات خاصي ذکر شده که با کمک ماه مي‌توانيد جهت قبله را هم در اهواز تنظيم کنيد.

اهواز :

 http://isavi.persiangig.com/zharfaa/daryaft.PNG

______________________________________________________________________________________________________

شهرهاي آبادان، دزفول، شوشتر، بهبهان، ماهشهر، مسجدسليمان، رامهرمز، انديمشک و هويزه:

http://isavi.persiangig.com/zharfaa/daryaft.PNG

التماس دعا

تهیه و تنظیم: مسعود عیسوی/http://isavi.blogfa.com


تاریخ : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۸۹

نظرات بینندگان:

با سلام اجرکم عند الله
با سلام احیاناً همانطور که اطلاع دارید جداول متفاوتی در مورد اوقات شرعی اهواز و بالتبع آن سایر شهرستان ها وجود دارد. یکی به استناد حضرت آیت الله شفیعی و یکی به استناد مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران و یکی و دو مورد دیگر که هر کدام با دیگری اختلافاتی دارند. مگر می شود یک مکان چند افق شرعی داشته باشد. فکر نمی کنید برای مملکتی که مزین به نام اسلام است این یک ضعف تلقی میشود. مثلاً در همین ماه رمضان با مقایسه وقت اذان مغرب بین دو جدول حتی تا 5 دقیقه اختلاف وجود دارد. بنده این موضوع را به عنوان یک سئوال شرعی مطرح نمی کنم چون جوابش را می دانم که باید جانب احتیاط را رعایت کرد یعنی هنگام سحر نزدیک ترین زمان را برای امساک و دیر ترین زمان را برای اقامه نماز و برای ظهر و مغرب هم دیرترین زمان را باید در نظر بگیریم. سئوال این است که چرا باید این اختلاف وجود داشته باشد. مگر نمی توان یک کار علمی و فقهی جدی در این مورد انجام داد و برای همیشه این مسئله را حل نمود. همه مردم که این موضوع را نمی دانند که باید احتیاط نمایند، گناهش بر گردن کیست؟ لطفاً به نحوی این قضیه را پیگیری نمایید. اجرکم عندالله
با سلام اجرکم عند الله
چرا اوقات شرعی جدید را نمی نویسید؟ ما الآن سال92 هستیم ولی اوقات شرعی سال89 نوشته شده است.
نام :
ایمیل :
* نظر:
* کلمه امنیتی: